FC Rudersdal – Målfordeling 2026/27

Normal træningstid: Kl. 16.00–18.00

Fordeling af fodboldmål på RK0, RK1, RK2 og RKS 1–2

Vigtig information om sne, kulde og aflysninger

Dette er den normale målfordeling for træning kl. 16.00–18.00 mandag til torsdag.

Hvis der kommer sne, kunstgræsbanen bliver aflyst, eller det bliver for koldt til at gennemføre træningen, benytter klubben en separat nødplan.

Nødplanen er ikke en del af denne oversigt og skal meldes særskilt ud, hvis den aktiveres.

Lørdagens målfordeling fremgår nedenfor. De præcise træningstidspunkter for lørdag er ikke oplyst.

Mandag kl. 16.00–18.00

Bane Hold 3-mands 5-mands 8-mands 11-mands
RK0 AU10–U11 piger8420
RK0 BU12–U13 piger8440
RKS 1U148042
RKS 2Pradas5060
RKS 2U8–U98400
I ALT3712162

Bemærkning: Pradas har 5 stk. 3-mandsmål og skal have yderligere 3, når de nye mål leveres.

Tirsdag kl. 16.00–18.00

BaneHold3-mands5-mands8-mands11-mands
RK0 AU108420
RK0 BU128440
RKS 1U912640
RKS 2U1110660
I ALT3820160

Bemærkning: U9 får yderligere 3 stk. 3-mandsmål, og U11 får yderligere 3 stk. 3-mandsmål, når de bestilte mål leveres.

Onsdag kl. 16.00–18.00

BaneHold3-mands5-mands8-mands11-mands
RK0 AU88600
RK0 BU78200
RK1U10–U11 piger10620
RK2U12–U13 piger12440
I ALT381860

Bemærkning: U7 og U8 bruger tilsammen 16 stk. 3-mandsmål og 8 stk. 5-mandsmål på RK0. Det svarer til den registrerede beholdning på RK0.

Torsdag kl. 16.00–18.00

BaneHold3-mands5-mands8-mands11-mands
RK0 AU128440
RK0 BU108420
RKS 1U912640
RKS 2U1110060
I ALT3814160

Lørdag – U7 og U8 på RK0

U7 har først alle målene på RK0.

Når U7 er færdige med træningen, overtager U8 alle de samme mål.

Holdene bruger altså målene efter hinanden og ikke samtidig.

RækkefølgeHoldBane3-mands5-mands8-mandsI alt
1U7Hele RK0168630
2U8Hele RK0168630

Bemærk: Der er 30 forskellige mål på RK0. U7 og U8 anvender de samme mål på forskellige tidspunkter. De præcise træningstider for lørdag er ikke oplyst.

Samlet målfordeling pr. dag

Tabellen viser summen af de mål, der er afsat til holdene på hver træningsdag.

Dag3-mands5-mands8-mands11-mandsI alt
Mandag371216267
Tirsdag382016074
Onsdag38186062
Torsdag381416068
Lørdag – U71686030
Lørdag – U81686030

Lørdagens to rækker viser de samme 30 mål, der benyttes på skift. Tallene må ikke lægges sammen som 60 forskellige mål.

Klubbens beholdning af fodboldmål

MåltypeEksisterendeBestiltEfter levering
3-mandsmål38644
5-mandsmål20020
8-mandsmål16016
11-mandsmål202
I ALT76682

Placering af de 6 nye 3-mandsmål

Der er bestilt 6 nye 3-mandsmål, som skal placeres på RK1 og RK2, når de bliver leveret.

BaneområdeNuværendeEfter levering
RK01616
RK1 og RK2 samlet2228
I ALT3844

Bemærk: Den præcise fordeling mellem RK1 og RK2 er endnu ikke fastlagt i denne oversigt.

Forhold, der skal afklares

1. Fordeling af de nye mål: De 6 bestilte 3-mandsmål skal placeres på RK1 og RK2. Den præcise placering og brug mellem de forskellige hold skal aftales.

2. Baneangivelser: Betegnelserne RKS 1 og RKS 2 er bevaret fra den oprindelige træningsoversigt. Det skal bekræftes, om de svarer til RK1 og RK2 i beholdningsoversigten.

3. Lørdagens træningstider: U7 træner først og U8 bagefter, men de præcise klokkeslæt er endnu ikke oplyst.

4. Mål på de enkelte baner: Den samlede daglige fordeling bør kontrolleres mod målenes faktiske placering, så alle hold har adgang til de mål, de er tildelt.

Nødplan ved sne, kulde eller aflysning

Denne målfordeling er klubbens normale plan.

Hvis kunstgræsbanen bliver lukket på grund af sne, kulde eller andre forhold, benyttes en separat nødplan.

Den alternative bane- og træningsfordeling skal meldes ud til de berørte trænere og hold, når nødplanen aktiveres.

Holdene skal ikke selv betragte denne måloversigt som nødplanen.

Målfordeling vinter 26-27 FC Rudersdal

Hvad mangler du på Finter?

Hvis du har en kommentar eller et forslag til noget indhold, så skriv til info@finter.dk.

Relaterede indlæg